למה לעבוד עם מעצב?

עיצוב אתר, או: למה לעבוד עם אנשי מקצוע בהקמת האתר שלך?

 

אם הגעת לכאן, ברור לך הצורך באתר אינטרנט לעסק שלך: אתר באינטרנט הוא היום תנאי הכרחי לשיווק. יש כמה סוגים של אתרים - פורטלים, אתרי מסחר, אתרים תדמיתיים ועוד. האתר שלך יכול להיות דינאמי או סטאטי. אתר דינאמי (להבדיל מסטאטי) הוא כזה המאפשר עידכוני תוכן דרך מערכת ניהול פשוטה לתפעול, ע"י הלקוח עצמו.

 

איך בונים אתר?

אתר אפקטיבי צריך להיות מקודם במנועי חיפוש (גוגל בעיקר). לצורך כך הוא צריך להיבנות על פי תהליך מובנה שיביא בחשבון את מטרת האתר (והעסק), היקף התעבורה, פונקציות נדרשות, לימוד אתרים מתחרים; מבנה האתר צריך להיות ידידותי למשתמש, אינטואיטיבי והגיוני; מראה האתר צריך לנבוע מתדמית העסק ומהפונקציות הנדרשות, והתוכן המילולי צריך להניע את הגולש לפעולה וגם להועיל בקידום האתר (מילות חיפוש).

 

אתר בממשק ידידותי (Wix)

היתרון בבניית אתר ב-Wix הוא שאין צורך להיות מתכנת דגול כדי להבין את הממשק. Wix מציעים מגוון מרשים של תבניות, ואפשר להעלות אתר בקלי קלות. עדיין, אתר Wix שנבנה בידיים מקצועיות הוא מקצועי יותר, לא רק מההבט העיצובי, אלא גם בתכנים המילוליים, במבנה הפנימי שלו, בקישורים ובכל מה שיעזור לו לקידום ברשת.

 

למה לשכור מעצב?

הנה תסריט מוכר: יש לך רעיון נהדר ואת/ה רוצה לשווק אותו און-ליין. אין לך תקציב, או כמעט שאין לך, ואת/ה רוצה לעשות הכל בעצמך. בהתחלה זה ייראה יצירתי, מיוחד, וגם יעניין אותך. מהר מאד, כשהעסק יתרחב, לא יהיה לך זמן לזה. יתעוררו בעיות שלא צפית.

כששוכרים אנשי מקצוע (מיתוג, עיצוב ממשק, בנייה וקידום אתר, כתיבת תוכן, צילום, איור וכו'), כל הפרטים הקטנים מופקדים בידי מי שזה מקצועם וזו אחריותם, מה שישאיר אצלך את כל האנרגיה והפנאי להשקיע באסטרטגיה העסקית שלך בפועל. מטבע הדברים, הם מקצועיים בזה יותר ממך.

 

מה בין עיצוב מקצועי ותדמית?

אתר האינטרנט הוא הייצוג, הפָנים של העסק. בשיווק אונליין, אנשים לא יכולים לראות אותך ממש, וכל ההתרשמות שלהם תהיה ממה שיראו באתר. בדיוק כשם שלא הולכים לפגישה עסקית בבגדי בית מרופטים, כך אתר עסקי חייב להקרין אכפתיות ומקצועיות. כדי לקבל תדמית עסקית מלאה, הזהות העסקית של האתר צריכה להיות תואמת לזאת שבשאר הפריטים - ניירת, חתימת אימייל, פולדרים וכו'.

 

בהצלחה!